Купити сіль у Вінниці гуртом та в роздріб - sol.vn.ua

Корисні поради про сіль

1 5255002226b4f5255002226b8cГаліт є єдиним в природі мінералом, уживаним людьми в їжу. У побуті галіт називають кухонна сіль або кам'яна сіль. Галіт - це хлорид натрію.

Галіт від давньогрецького слова gallos означає морська сіль. У Древній Греції назва мінералу мало два значення: море і сіль.

Родовища

На Україні - є в Донбасі та на Закарпатті. До великих родовищ відносяться Україна, Австрія (Зальцбург), Німеччина (Страсбург). Гарними зразками славляться Бохня (Польща), Іновроцлав, Величка. В основному галіт буває білого кольору, але зустрічаються кристали і синього, червоного кольору, зустрічаються і безбарвні кристали.

 

Лікувальні властивості

Використовують галіт в розчині з водою і йодом для полоскання горла при ларингіті, ангіні, тонзиліті. Для зняття гострого зубного болю застосовують розчин теплої води з Галітом, з розрахунку на одну склянку теплої води додається одна столова ложка мінералу. А якщо мішечок з розпеченим мінералом прикласти до ураженого місця радикулітом, це зніме біль. Крім цього розпеченим мінералом виводять фурункули і чиряки, при бронхіті прогрівають грудну клітку.

Магічні властивості Галіту

Може здатися, ну які магічні властивості можуть бути у звичайної солі. І тут давайте згадаємо, як ми насправді ставимося до солі. Наприклад, що ми маємо на увазі, кажучи "Я з ним з'їв пуд солі"? Ця фраза показує, що ми знайомі з цією людиною досить довго і повністю йому довіряємо. Причому ступінь довіри та близькості вимірюється сіллю, а не хлібом, картоплею або цукром. Ну, або згадайте приказку "а в чому сіль твого оповідання", "ось в чому сіль", "сіль землі". І хоча може здатися, що ці прості словосполучення використовуються для образності мови і не мають під собою ніякого таємного сенсу, але майже у всіх прогнозах і казках народів світу, сіль згадується як найсильніший оберіг проти злих духів, чаклунства, різних бід і неприємностей. Згадаймо, наприклад, як Василина Премудра відвела очі Кощія безсмертного і направила його в іншу сторону, при цьому кинула жменю солі між собою і переслідувачем. Або як Баба Яга дала сіль Івану-солдату як талісман, коли він відправився в тридев'яте царство у світ мертвих, за своєю нареченою. За європейськими переказами, для того, щоб у нареченого розкрилися очі і він згадав свою кохану і власне ім'я, нареченій необхідно було насипати на стіл сіль, за яким її наречений бенкетує. Навіть серед військових ходила думка, що сіль здатна зберегти в бою від ран і навіть смерті. Не дарма ж солдати з собою на фронт брали вузлик, в якому була жменя рідної землі з дрібкою солі.

Також якщо згадати знамениті змови на сіль, щоб охороняли людину від лихих людей у ​​дорозі; щоб привернути любов; на удачу, щастя; для "висихання" сліз, тобто від депресії; від різних захворювань. Практично кожній сільській знахарці відомо, що галіт володіє сильними магічними діями, він не тільки оберігає, але і підсилює зв'язок людини з Землею. Виникає питання, як скористатися якостями Галіту? Потрібно зробити з цього мінералу амулет, талісман, оберег. Слід зазначити, що цей мінерал на відміну від інших буде служити кожній людині, і неважливо, під яким знаком вона народилась.

Амулети та талісмани

Якщо носити галіт у вигляді талісмана, то можна привернути до себе любов, удачу, симпатію оточуючих людей. Як оберіг, галіт здатний зберігати володаря від випадкових каліцтв, ран, нападів лихих людей. У вигляді амулета галіт буде протидіяти злим духам, очистить від негативу приміщення і розум господаря, допоможе досягнути успішної кар'єри. Зробити талісман, оберіг чи амулет нескладно, для цього потрібно помістити в невеликий шматочок бавовняної матерії дрібку солі, але найкраще кристал і носити з собою постійно в сумочці, на шиї, в кишені. Але тут необхідно дотримуватися однієї умови, про те, що ви його носите і навіть що взагалі маєте, ніхто не повинен знати і бачити. І тоді оберіг буде діяти успішно.

Застосування

У 1726 році В. Берінгом був організований видобуток солі на Тихоокеанському узбережжі в Охотську, там її отримували з морської води методом виморожування. А спонукали його це зробити складності, які виникали з доставкою солі. Пізніше утворився на його основі завод, який пропрацював більше ста років. Здавна морську сіль варили і на узбережжі Білого моря і називали її морянка. Сіль в давнину дуже цінували, через неї виникали народні хвилювання і навіть війни, вона вважалася предметом державної торгівлі. Наприклад, навесні 1648 року в Москві спалахнув соляної бунт, пізніше бунт спалахнув в Новгороді і Пскові.

До унікальних і найважливіших властивості Галіту можна віднести солоний смак цього мінералу. Цей смак в чистому вигляді притаманний тільки Галіту, який є виробленим протягом довгої еволюції. Він своїми біологічними функціями є для людини незамінним, так як підтримує сольовий баланс, необхідні умови обміну речовин, як в тканинах, так і в клітинах. І тому можна зі сміливістю даний мінерал віднести до безцінних мінералів.

Кожна людина в середньому в рік вживає близько 5-6 кілограм кухонної солі. А для всього людства число складе близько 7 мільйон тонн щорічно. Був час, коли раба купували за пару цеглинок солі; в Центральній Африці продавалися вони на вагу золота в буквальному значенні цього слова. Але завдяки успіхам геологічних пошуків родовищ цього мінералу, а також штучного вирощування Галіту, "соляні пристрасті" вляглися. Цьому також посприяла активна торгівля і вдосконалений транспорт. І сьогодні такий безцінний мінерал продається скрізь і за доступними цінами.

Вивчаючи склад морської солі, вчені прийшли до висновку, що в ній є практично всі хімічні елементи відомі людям. Завдяки багатому складу морська сіль сприяє підвищенню імунітету, нормалізує роботу ендокринної системи. Магній і бром в складі солі допомагають організму розслабитися, борються із застоєм рідини в організмі. Натуральний йод, що міститься в морській солі, необхідний для нормальної роботи щитовидної залози, яка виробляє гормони, що забезпечують правильну роботу обміну речовин, підвищення життєвого тонусу організму. Також в морській солі присутній селен, без якого неможлива нормальна робота кліток. І це далеко не повний перелік корисних елементів, що містяться в морській солі і роблять нас більш здоровими.

Якщо ви прагнете до здорового харчування, то постарайтеся замінити звичайну кухонну сіль морський. Кам'яна сіль має досить невеликий мінеральний склад, вживання ж в їжу морської солі забезпечить організм великою кількістю багатьох мінеральних речовин. Вживання морської солі замість кухонної допоможе вам уникнути проблем з серцево-судинною системою, буде запобігати захворюванням суглобів, продовжить вашу молодість. Якщо ви відчуваєте втому, страждаєте від безсоння і стали не в міру дратівливі, прийміть ванну з морською сіллю. Розведіть 1 кг. солі в 3 л. води, готовий розчин влийте у ванну. Температура води у ванні повинна бути приблизно 38 градусів, тривалість процедури хвилин 20. Для того, щоб шкіра ввібрала максимальну кількість корисних мікроелементів з морської солі, бажано перед прийняттям ванни зробити м'який пілінг шкіри тіла або хоча б провести чистку шкіри жорсткою масажною рукавицею. Дуже ефективна морська сіль для боротьби з целюлітом. Насипте невелику кількість морської солі на масажну щітку або жорстку мочалку і гарненько розітріть проблемні місця. Ця процедура робить шкіру більш рівною і гладкою за рахунок нормалізації розподілу води в тканинах.

Морська сіль для догляду за волоссям

Морську сіль можна застосовувати для догляду за волоссям. Найпростіший спосіб втирати сіль в коріння волосся. Щоб полегшити цей процес можна змішати морську сіль з кефіром або кислим молоком. Не змивайте відразу суміш з волосся, надіньте шапочку для душу або простий поліетиленовий пакет, оберніть голову рушником і почекайте 30 хв. Така маска дуже підходить для догляду за жирним волоссям, допомагає зміцнити коріння волосся, волосся починає краще рости і менше випадати.

Морська сіль для шкіри обличчя

Жінкам у віці із шкірою, що старіє просто необхідні маски і вмивання з морською сіллю. Дуже хороша наступна маска: в рівних пропорціях треба змішати мед, вершки, сир і дрібну морську сіль, нанести суміш на очищену шкіру обличчя на 10 хвилин. Шкіра стане більш пружною і гладенькою.

Морська сіль для нігтів

Для зміцнення нігтів корисні ванночки з морською сіллю: розведіть 1 ст. л. солі в 1 ст. теплої води, можна додати кілька крапель ефірного масла лимона і потримайте в цьому розчині руки 10 хвилин. Шкіра рук стане м'якше, а нігті міцніше і придбають здоровий блиск.

Полоскання морською сіллю

При перших ознаках ангіни розведіть у склянці води чайну ложку морської солі і використовуйте розчин для полоскання горла, але не більше 4 разів на день. Ангіна відступить.

Морська сіль воістину чарівна, вона подарує вам красу, здоров'я і молодість на довгі роки, тільки не полінуйтеся скористатися її чудовим даром.